allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Zarządzenie nr 88 Komendanta Głównego ma poważne wady

wkds-kgpZarówno Wojewoda Warmińsko-Mazurski, jak i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego skrytykowali zasady naliczania etatów policyjnych na poszczególne województwa. Wcześniej krytyczną opinie w tej sprawie wyrazili niektórzy parlamentarzyści reprezentujący nasz region.

28 maja 2013 roku Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjął stanowisko w sprawie redukcji etatów policyjnych w Garnizonie Warmińsko-Mazurskim, stawiając szereg zarzutów zarządzeniu Komendanta Głównego Policji nr 88 z dnia 1 lutego 2011 roku w sprawie zasad naliczeń etatowych w Policji. Stanowisko opierało się na przygotowanej przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego analizie wpływu zarządzenia na sytuację kadrową Policji w naszym garnizonie. Nie jest tajemnicą, że stanowisko Sejmiku, podobnie jak i analiza Komisji Bezpieczeństwa powstały w ścisłej współpracy z Warmińsko-Mazurskim Zarządem Wojewódzkim NSZZ policjantów w Olsztynie. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego wraz z wiceprzewodniczącym spotykali się na posiedzeniach roboczych Komisji i dostarczali jej niezbędnych danych oraz argumentów, pozwalających na wyartykułowanie wad dokumentu, w oparciu o który Komendant Główny Policji przemieszcza etaty policyjne w obrębie poszczególnych województw.

Podobne zaangażowanie przyczyniło się do uchwalenia w dniu 25 czerwca 2013 roku stanowiska nr 2 Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Olsztynie w sprawie naliczenia etatowego w Policji na rok 2013, które trafiło do Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji oraz do wiadomości Prezesa Rady Ministrów.

Pozostaje żywić nadzieję, że Komendant Główny ugnie się tym razem pod ciężarem argumentów organów rządu i samorządu w naszym województwie i podejmie decyzję o znowelizowaniu wadliwego zarządzenia. Jeżeli tak się nie stanie, scenariusz „karania” nas za dalszą poprawę bezpieczeństwa w regionie, może być całkiem prawdopodobny i w przyszłym roku.