allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Wojewódzkie obchody dnia dziecka

dziendziecka iko8 czerwca 2014 r. na Stadionie Leśnym w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody dnia dziecka. Podobnie jak w zeszłym roku, inaugurację obchodów dnia dziecka rozpoczął rajd rowerowym, który odbył się pod hasłem: „JAdę, NIE TANKUJĘ”. Linia startowa rajdu znajdowała się pod olsztyńskim Ratuszem a meta na Stadionie Leśnym.

To tam na nasze pociechy czekał festyn rodzinny, który oficjalnie w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie otworzył podinsp. Tomasz Stawarski – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie.

W gronie współorganizatorów znaleźli się przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie – Dorota Rak i Radosław Rząp, Zarząd Terenowego NSZZ Pracowników i Funkcjonariuszy Więziennictwa – Andrzej Zieja oraz przedstawiciele stowarzyszenia KołoDROM, Miejskiego Zakładu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Olsztynie, pracownicy i funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Straży Miejskiej i IPA regionu olsztyńskiego.    

Uczestnikom festynu dopisywała jak zwykle wspaniała pogoda. Oprócz czynnego udziału w rajdzie, dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyły w licznych zabawach edukacyjnych i konkursach, m.in. z zakresu bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym czy praktycznego zastosowania elementów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To wszystko oczywiście pod czujnym okiem instruktorów. Dopełnieniem wszystkich atrakcji był pokaz zorganizowany przez Drużynę Wojów Bolesławskich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pokazowi musztry i walk wikingów. Wszystko odbywało się na tle powstałej na tę okoliczność pradawnej wioski wikingów.

Tak intensywnie spędzony dzień, przepełniony licznymi atrakcjami i zabawami, oprócz kolorowego „zawrotu głowy” wzmógł u dzieci apetyt. Ich oczekiwaniom starały się sprostać kiełbaski z grilla i chłodne napoje.

Festyn zakończył się o godz. 1430. Nie obyło się też bez upominków i drobnych pamiątek, które powędrowały do dzieci.

Radosław Rząp