Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie powołał zespół do spraw dodatków służbowych

Na wniosek przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański powołał zespół do wypracowania zasad podwyższania dodatków służbowych dla policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiego

Celem działania komisji jest wypracowanie głównych kierunków polityki w sferze istniejących dziś problemów, których rozwiązanie leży w kompetencji zarówno Komendanta Wojewódzkiego  Policji, jak i podległych mu komendantów miejskich i powiatowych. Zdaniem Związku, do głównych problemów śmiało można zaliczyć niczym nieuzasadnione dysproporcje wysokości dodatków służbowych w obrębie tych samych grup zaszeregowania. Przedstawiając konkretne rozwiązania trzeba pamiętać o obowiązującym systemie przepisów i ograniczeniach finansowych, które komisja musi brać pod uwagę. Jednym z przykładowych sposobów na rozwiązanie problemu istniejących dysproporcji może być np. wystandaryzowanie poszczególnych grup zaszeregowania pod względem minimalnych wysokości dodatków służbowych. Skuteczność przyjętego modelu zależałaby wówczas od środków do tego zaangażowanych – im więcej pieniędzy, tym szybszy efekt. Bez odpowiednich środków ten proces będzie trwał po prostu dłużej. Pewną dodatkową komplikacją przy osiąganiu pożądanej wysokości dodatków jest staż służby, który w opinii policjantów starszych służbą  powinien mieć wpływ, natomiast w opinii młodszych – niekoniecznie.

Zarząd Wojewódzki oczekuje w związku z powyższym na propozycje konkretnych rozwiązań, kierowane do adres ZW (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Ważne, aby były one uzasadnione argumentami odpowiadającymi wszelkiego rodzaju ograniczeniom, szczególnie tym, które wynikają z treści obowiązujących przepisów.

W załączeniu przedkładam Państwu notatkę Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie oraz wniosek z 18 lutego 2013 r., skierowany w tej sprawie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Z Poważaniem

Przewodniczący W-M ZW