allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Aktualności

Policja przestaje być trendy. Tylko na Śląsku jest więcej chętnych niż wolnych miejsc

trendy ikoJeszcze kilka lat temu o jeden etat w policji biło się po kilkanaście osób. Teraz w niektórych garnizonach w ogóle nie ma chętnych do służby i tylko śląska policja jako jedyna w kraju może jeszcze przebierać w kandydatach. – Spada jednak ich poziom – przyznają mundurowi.

Czytaj więcej...

Prokuratorzy krytycznie oceniają jakość pracy dochodzeniowo-śledczej policji

proku ikoPolicjanci z dochodzeniówki nie radzą sobie z trudnymi sprawami gospodarczymi. Powód? Brak szkoleń. Prokuratorzy krytykują to i chcą zmian.

Czytaj więcej...

Maczety, siekiery i miotacze gazu. Z takim arsenałem szli na ustawkę kibole w Sosnowcu

maczety ikoDo starcia pseudokibiców miało dojść w pobliżu kilku sosnowieckich lokali. Znalezione przez mundurowych niebezpieczne przedmioty, w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci. Stróże prawa wylegitymowali ponad 60 osób i skontrolowali samochody, którymi poruszali się mężczyźni. Policjanci skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie osób, które posiadały pałki teleskopowe, maczety, noże, kije bejsbolowe i inne niebezpieczne narzędzia.

Czytaj więcej...

Zagrożenia w pracy policjanta

zagrozenia ikoJak niebezpieczna jest praca w Policji? Jakie zagrożenia czyhają na policjanta na służbie i czy jego zarobek jest adekwatny to tych zagrożeń? Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że praca funkcjonariusza Policji jest niebezpieczna. Zależnie od wykonywanych obowiązków zagrożenia są większe lub mniejsze, ale istnieją.

Czytaj więcej...

Kraków. Coraz mniej ludzi chętnych do pracy w policji

krak ikoKomenda Miejska Policji w Krakowie boryka się brakami kadrowymi. Liczba wakatów od zeszłego roku wzrosła o blisko sto i wynosi obecnie 140. Coraz mniej ludzi garnie się do pracy w policji. Służba jest ciężka, a na początku nie można liczyć na duże pieniądze.

Czytaj więcej...

Co Wiceminister J. Zieliński w 2012 roku mówił o systemie emerytalnym służb mundurowych

ziel ikoKonferencja prasowa - Arogancja rządu ws. emerytur mundurowych to lekceważenie bezpieczeństwa Polaków!!! PiS - Biuro Prasowe Klubu - Jarosław Zieliński (PiS) oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Wiceminister SWiA Jarosław Zieliński 10 maja 2012 roku jako Poseł RP w Sejmie stwierdził, że po zdobyciu władzy partia zniesie obecną ustawę emerytalną.

Czytaj więcej...

W Łodzi spotkali się przewodniczący ZT ze wszystkich OPP i SPPP w Polsce

spotk zt 2017 ikoUniwersytet Łódzki przez dwa dni gościł przewodniczących Zarządów Terenowych NSZZ Policjantów ze wszystkich polskich oddziałów prewencji Policji i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji. Wspólnie z Zespołem Zarządu Głównego NSZZ P ds. OPP, SPPP i SAT związkowcy zastanawiali się nad poprawą stabilizacji kadrowej w swoich jednostkach i nad problemami, jakie występują w trakcie zabezpieczania imprez masowych a także różnego rodzaju manifestacji i zgromadzeń.

Czytaj więcej...

Warmińsko-Mazurski garnizon ma 20. Nowych policjantów

nowi pol 2017 iko25 sierpnia 2017 r., w Olsztynie Rotę Ślubowania złożyło 20. nowych policjantów (w tym 3 policjantki). W uroczystości ślubowania, oprócz rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy udział wzięli m.in. pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski, pełnomocnik Marszałka Marian Podziewski, Wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć i Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Olsztynie. Akt Ślubowania odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł.insp. Jan Markowski.

Czytaj więcej...

„Ten pan i jego koledzy informują” - Ranni i zniszczone radiowozy. Starcie pseudokibiców z policją w Katowicach

ten pan ikoDwie osoby zostały ranne, dwie zatrzymane po niedzielnych starciach pseudokibiców z policją w Katowicach. Wśród poszkodowanych jest jeden funkcjonariusz.

Czytaj więcej...

Mł.asp. Andrzej Mankow wicemistrzem Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej

siatk ikoKolejny sportowy puchar dołączył do kolekcji dzielnicowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mł.asp. Andrzej Mankow zdobył srebro w I Mistrzostwach Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej. Policjant wziął udział w zawodach dzięki pomocy Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Czytaj więcej...