allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Media o Nas

Śledztwo przeciwko olsztyńskim policjantom przedłużone o kolejne trzy miesiące

tvpolsztyn 002O kolejne trzy miesiące, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, przedłużono śledztwo przeciwko policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którym zarzuca się m.in. przekroczenie uprawnień wobec zatrzymanych. Jak zauważa TVP Olsztyn, decyzja Prokuratury wywołuje irytację zarówno ze strony pokrzywdzonych, jak i podejrzanych.

Czytaj więcej...

Przedłuża się śledztwo ws. przemocy na Komendzie Policji w Olsztynie. Podejrzanych jest 18 funkcjonariuszy

kmo ol ikoTrwające ponad dwa lata śledztwo w sprawie policjantów z komendy miejskiej w Olsztynie, podejrzanych o znęcanie się nad zatrzymanymi, zostanie przedłużone do końca października. Zarzuty usłyszało dotychczas 18 funkcjonariuszy, a 35 osób uznano za pokrzywdzone.

Czytaj więcej...

Policjanci skarżą się, że zarabiają za mało. Związkowcy grożą strajkiem

rj nz ikoSygnał ostrzegawczy w policji. Na alarm biją sami policjanci, bo mówią, że służba potrzebuje gruntownej naprawy.

Czytaj więcej...

Jak związkowcy chcą naprawić policję

napr pol ikoDłuższe szkolenia i specjalizacja – tego potrzeba, by uniknąć wpadek – uważają policyjni związkowcy.

Czytaj więcej...

"Fakty" TVN: Policja miała dostęp do nagrań w sprawie śmierci Igora Stachowiaka.

par ikoNigdy nie widzieliśmy tego nagrania - powtarzała policja i MSWiA od kiedy reporter "Faktów" TVN ujawnił w reportażu "Superwizjera" zdjęcia z tortur, które zarejestrował policyjny paralizator. Wojciech Bojanowski ustalił kto miał dostęp do tych zdjęć i kto może kłamać.

Czytaj więcej...

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odznaczył Mariusza Błaszczaka. Za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

za zaslugi pp ikoPostanowieniem ministra spraw wewnętrznych i administracji złotą odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" nadano Mariuszowi Błaszczakowi "za długoletnią służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej". Zapytaliśmy MSWiA kogo odznaczono: ministra czy inną osobę o takim nazwisku. Po południu odpisano nam: minister Błaszczak odmówił przyjęcia odznaki.

Czytaj więcej...

Głos Wielkopolski "Policją rządzi polityka, ale nikt nie poniósł politycznej odpowiedzialności za śmierć Igora Stachowiaka"

 

asz ikoRozmowa z Andrzejem Szarym, szefem wielkopolskiego związku policjantów o śmierci Igora Stachowiaka oraz skutkach tragedii.

Czytaj więcej...

Nie chcę służyć w takiej Policji…

raja ikoPrzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski udzielił obszernego wywiadu Gazecie Wyborczej. Wywiad zatytułowany „Nie chcę służyć w takiej Policji” ukazał się 29 maja br. w katowickiej GW.

Czytaj więcej...

A. Szary: nie wierzę w to, że komendant główny i minister nie widzieli tego filmu

szary tvn24 dpn 002(…) Mnie bardzo dziwi, że komendant główny i minister spraw wewnętrznych udają, że nie widzieli tego filmu. Nie wierzę w to. Nie wierzę, że te osoby nie miały wiedzy (…) powiedział w wywiadzie dla TVN24 podinsp. Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Sprawa Igora Stachowiaka. Minister Jarosław Zieliński wiedział o brutalności policji. Nie zrobił nic

mz ikoNadzorujący policję wiceminister Jarosław Zieliński już rok temu znał szczegóły sprawy Igora Stachowiaka, młodego mężczyzny, który zmarł na wrocławskim komisariacie. Mimo to policjanci pozostawali bezkarni. Sytuację zmieniła dopiero publikacja wstrząsających nagrań z wrocławskiego komisariatu w rok po śmierci Stachowiaka. Opozycja wzywa wiceministra do dymisji.

Czytaj więcej...