Rowerowy dzień dziecka z Policją

DSCF0185dd2 czerwca 2013 roku na strzelnicy policyjnej w Olsztynie odbyły się obchody dnia dziecka. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 1000 rajdem rowerowym pod hasłem:  „JAdę, NIE TANKUJĘ”. Rajd ruszył  spod ratusza i osiągnął metę na terenie strzelnicy policyjnej, gdzie nasze pociechy miały okazję wziąć udział w rozmaitych konkurencjach. Główny organizator festynu – Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie –  reprezentowany był m.in. przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Olsztynie insp. Adama Kołodziejskiego.

W gronie współorganizatorów, wspierających dziecięcy festyn znaleźli się przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie – Radosław Rząp i Dorota Rak, Zarządu Terenowego NSZZ Pracowników i Funkcjonariuszy Więziennictwa – Andrzej Zieja, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Olsztynie – Andrzej Lisowski, Stowarzyszenia „Kołodrom” – Dariusz Stecki, Miejskiego Zakładu Profilaktyki i Terapii Uzależnień – Błażej Gawroński, IPA regionu olsztyńskiego, Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie oraz Straży Miejskiej w Olsztynie.

Liczne atrakcje – dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, przeplatały się z konkursami o charakterze edukacyjnym. Dzieci i młodzież miały okazję wykazać się wiedzą o społeczeństwie, ekologii, pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi i nieprzeciętną sprawnością fizyczną. Nie zabrakło zabaw i tematów kształtujących u naszych pociech nawyki bezpiecznego zachowania zarówno w ruchu drogowym, jak i w ich codziennym otoczeniu. Pod okiem ratowników medycznych dzieci zgłębiały tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po dniu pełnym atrakcji i niespodzianek dzieci mogły zaspokoić głód i pragnienie w „więziennej kuchni”. Koledzy związkowcy ze Służby Więziennych przygotowali, kiełbaski z grilla, grochówkę, smalec z ogórkiem i czarną kawę. Dla łasuchów była też drożdżówka.

Festyn zakończył się ok. godz. 1430 . Wspaniałym zwieńczeniem imprezy były uśmiechnięte buzie dzieci i rodziców. To wszystko w promieniach słońca, które mocna przyświecało całej imprezie.