Lidzbarski Policjant ratuje mężczyznę z płonącego mieszkania.

lidz ikoDramatyczne zdarzenie, szybka i bohaterska interwencja policjanta, mające swój szczęśliwy finisz. W nocy z płonącego mieszkania w Czarnym Krzu funkcjonariusz wyniósł mężczyznę  ratując jego życie. O pożarze zawiadomił policję mieszkaniec tej miejscowości.

W nocy 18 lutego 2015 roku mieszkaniec Czarnego Krza  powiadomił dyżurnego lidzbarskiej policji o pożarze  w mieszkaniu sąsiada.  Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Sierż.szt. Artur Gudaniec nie patrząc na zagrożenie dla swojego życia i zdrowia wszedł do pomieszczenia i wyniósł z niego mieszkańca Czarnego Krza ratując mu życie. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Lidzbarku Warmińskim.

Nie pierwszy raz  funkcjonariusz ten wykazał się wzorową postawą. W dniu 29 stycznia br., będąc po służbie, w Markajmach ratował poszkodowanych z wypadku. Pomagał im opuścić auta  i wyłączył silniki.

Policjanci podczas swoich obowiązków jak też i poza służbą niejednokrotnie ryzykując swoje życie i zdrowie, poświęcają się ratowaniu życia ludzkiego.

źródło: http://lidzbark-warminski.policja.gov.pl