allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Międzynarodowy Turniej w Ornecie

orneta iko16 listopada 2013 r. w Ornecie, z okazji obchodów 700-lecia miasta, odbył się „Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie”. Organizatorem Turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie.

W turnieju rywalizowało 8 drużyn, w tym jedna z Rosji. Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się ze sobą drużyny KWP Olsztyn (I miejsce w grupie A) z drużyną Dinamo Kaliningrad (II miejsce w grupie B). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, pomimo wysokiego prowadzenia drużyny z Rosji, w pewnym momencie nawet 3:0, drużynie z Olsztyna udało się zdobyć dwie bramki, jednakże nie wystarczyło to do zwycięstwa i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dinama Kaliningrad 3:2.

Emocji nie brakowało również w drugim spotkaniu półfinałowym pomiędzy drużynami KPP Iława i KPP Gołdap. Spotkanie to wygrała drużyna z Gołdapi 1:0, zwycięska bramka została zdobyta przez Łukasza Romanowskiego 20 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry!

W meczu o III miejsce pomiędzy drużynami KPP Iława i KWP Olsztyn padł wynik 2:1 dla zespołu z Iławy, po dwóch bramkach zdobytych przez Marcina Trzeciaka. Honorową bramkę dla zespołu z Olsztyna strzelił Krzysztof Stankiewicz.

W meczu finałowym spotkały się drużyny Dinama Kaliningrad i KPP w Gołdapi. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem drużyny rosyjskiej 1:0, a zdobywcą „złotego gola” został  Władimir Golikow.

Po zakończeniu Turnieju nagrodami uhonorowano najlepszego bramkarza, którym został Dimitrij Sawicki, zawodnik drużyny Dinamo Kaliningrad. Rosyjski bramkarz w całym Turnieju wpuścił jedynie 2 bramki. Najlepszym strzelcem Turnieju został Marcin Trzeciak, reprezentujący drużynę KPP Iława, zdobywając 6 bramek.

Nagrody w Turnieju wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim – insp. Tomasz Kamiński wraz z Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – podkom. Piotr Wojciechowski, Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie – Sławomir Koniuszy, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie – Andrzej Ziemianowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Ornety – Andrzej Gierlof, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie – Mirosław Bieliński, Dyrektor firmy „Gbo Fastening Systems” Sp. z o.o – Julian Wielądek. 

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania!

Mariusz Horyd