Zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

zaw strzel 2016 iko66 zawodników z 22 drużyn wystartowało w zawodach strzeleckich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zorganizowanych przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie. Impreza miała jednego patrona – Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie.

16 czerwca, w rywalizacji odbywającej się na strzelnicy myśliwskiej w Gutkowie do zawodów stanęły trzyosobowe drużyny policjantek i policjantów z całego garnizonu. Zawodnicy strzelali do tarcz z odległości 20 metrów z pozycji stojącej. Każdy z nich oddał po 10 strzałów. Pierwsze miejsce indywidualnie wystrzelał sobie asp. Robert Horodyłowski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie a w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. O wysokim poziomie rywalizacji świadczyć może fakt, że policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej zajęli dopiero miejsce trzecie.

Puchary i pamiątkowe dyplomy laureatom zawodów strzeleckich wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł.insp. Adam Kall, Wiceprzewodniczący  Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie Piotr Krupiński  oraz wieloletni instruktor wyszkolenia strzeleckiego asp.szt. Bogdan Kowalewicz – od 6 czerwca już emeryt.

Wyniki klasyfikacji drużynowej :

I miejsce: KMP w Olsztynie

II miejsce: Wydział Postępowań Administracyjnych KWP w Olsztynie

III miejsce: Sztab KWP w Olsztynie

IV miejsce: KPP w Bartoszycach

V miejsce: KPP w Iławie

VI miejsce: KPP w Giżycku

Najcelniejszymi strzelcami w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn okazali się :

I miejsce: asp. Robert Horodyłowski z KPP w Ostródzie

II miejsce: asp.szt. Robert Misiejuk z KPP w Kętrzynie

III miejsce: kom. Damian Świniarski z KMP w Olsztynie

IV miejsce: sierż. Rafał Wójcik ze Sztabu KWP w Olsztynie