II Wojewódzki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet

2 zaw siat 2016 iko17 czerwca na boiskach CRS „Ukiel” przy ul. Olimpijskiej w Olsztynie odbył się II  Wojewódzki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Do rozgrywek przystąpiły 10 drużyn. 5 z nich tworzyły policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pozostałe zawodniczki reprezentowały Straż Graniczną, Straż Miejską, Izbę Celną, Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz olsztyński Urząd  Miejski.

Niestety, to pogoda zadecydowała, na jakich boiskach odbędą się mecze. Pod gołym niebem udało się rozegrać tylko część spotkań, resztę – z uwagi na deszcz – organizator przeniósł do hali.

Zwyciężczynie pierwszej edycji Turnieju – „Stempelki” ze Straży Granicznej – od samego początku dążyły do powtórzenia sukcesu z roku ubiegłego. Jednak nie tylko one liczyły na zwycięstwo. Zacięta walka obecna była we wszystkich meczach i niemal o każdy punkt.

Na zwycięstwo szansę miały drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, mieszana drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, z olsztyńskiej Izby Celnej oraz „Stempelki” ze Straży Granicznej w Kętrzynie. To właśnie te drużyny spotkały się w półfinałach i w finale.

Niespodzianek nie było. Po pokonaniu funkcjonariuszek z Izby Celnej, to właśnie „Stempelki” stanęły na najwyższym podium, udowadniając, że są najlepsze. Trzecie miejsce na podium zajęły policjantki z Iławy.

Okolicznościowe puchary, dyplomy i drobne upominki wręczali: naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia mł.insp. Zbigniew Czajkowski – w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Piotr Krupiński – w imieniu Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie. Rangę Turnieju podniosła obecność gwiazdy polskiej siatkówki – Pawła Papke – wieloletniego reprezentanta Polski i do niedawna prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Organizatorami II Wojewódzkiego Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet byli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Piotr Krupiński