allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

IV Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich

6 turniej pn orneta ikoW dniu 23 maja 2015 r. na boisku piłkarskim klubu MKS „BŁĘKITNI” Orneta, odbył się „IV Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich 7-osobowych o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie”.

Organizatorem Turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie przy wsparciu finansowym Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie. Honorowy patronat nad Turniejem objął Starosta Powiatu Lidzbarskiego, Jan Harhaj.

 W turnieju udział wzięło 9 drużyn, podzielonych na dwie grupy.

Grupa A – KWP Olsztyn, KPP Iława, KMP Olsztyn, KPP Bartoszyce, KPP Lidzbark Warmiński.

Grupa B – KPP Braniewo, OPP Olsztyn, KMP Elbląg, KPP Nidzica.

Zespoły w grupach rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Warto odnotować, że wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie. Do fazy finałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupach spotkały się ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Spotkanie to, rozegrane pomiędzy drużynami OPP Olsztyn oraz KPP Lidzbark Warmiński w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 1:1. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne, w których po przeprowadzeniu 9 serii zakończyło się wygraną drużyny OPP Olsztyn, która tym samym zajęła III miejsce w turnieju.

W meczu finałowym spotkały się ze sobą drużyny KPP Iława i KPP Braniewo. Pomimo wysokiego prowadzenia w drugiej połowie meczu drużyny z Braniewa (4:1) drużyna z Iławy zdołała odrobić straty i doprowadzić do remisu 4:4. I również w tym spotkaniu o wygranej decydowały rzuty karne, z których zwycięsko wyszła drużyna z Iławy, zostając po raz drugi w historii tryumfatorem turnieju.

Po zakończeniu Turnieju nagrodami uhonorowano najlepszego bramkarza, którym został Kamil Stachnio, zawodnik drużyny KPP w Braniewie. Najlepszym strzelcem Turnieju został Marcin Srokowicz, reprezentujący również drużynę KPP w Braniewie, zdobywca 9 bramek. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Mikołaj Bielewiczzawodnik KPP w Lidzbarku Warmińskim, którego bramka w ostatnim meczu z KMP Olsztyn zadecydowała o zwycięstwie jego drużyny 1:0, co pozwoliło zespołowi KPP w Lidzbarku Warmińskim zająć drugie miejsce w grupie A i grać o III miejsce w turnieju .

               

Nagrody w Turnieju wręczali:I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim – mł. insp. Mariusz Kozłowski, Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – kom. Piotr Wojciechowski, Burmistrz Miasta Ornety – Ireneusz Popiel, Starostapowiatu lidzbarskiego – Jan Harhaj.  Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa warmińsko – mazurskiego – Piotr Krupiński.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

IX miejsce           – KMP Olsztyn

VIII miejsce        – KPP Nidzica

VII miejsce         – KMP Elbląg

VI miejsce          – KPP Bartoszyce

V miejsce            – KWP Olsztyn

IV miejsce          – KPP Lidzbark Warmiński

III miejsce           – OPP Olsztyn

II miejsce            – KPP Braniewo

I miejsce             – KPP Iława

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania!!!

Mariusz Horyd