allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

IPA Gdynia zwycięzcą II Turnieju Drużyn Policyjnych w halowej piłce nożnej

ipa gdynia ikoIPA Gdynia zwycięzcą II Turnieju Drużyn Policyjnych w halowej piłce nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Na podium znalazły się również obie drużyny, reprezentujące KWP w Olsztynie.

W sobotę 22 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie rozegrany został „II Turniej Drużyn Policyjnych w halowej piłce nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie”.

Organizatorem cyklicznego Turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie, przy wsparciu finansowym Zarządu Głównego NSZZ Policjantów oraz Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Honorowy patronat nad Turniejem objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinsp. Józef Gdański.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A – KPP Braniewo, KPP Lidzbark Warmiński, KWP II Olsztyn, KMP Elbląg.

Grupa B – IPA Gdynia, KPP Szczytno, KPP Iława, KWP I Olsztyn.

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się ze sobą reprezentacja KMP Elbląg (I miejsce w grupie A) z drużyną KWP I Olsztyn (II miejsce w grupie B). Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny z Olsztyna 3:0.

Drugie spotkanie półfinałowe rozegrały ze sobą drużyny IPA Gdynia (I miejsce w grupie B) oraz KWP II Olsztyn (II miejsce w grupie A). Spotkanie wygrała drużyna z Gdyni wynikiem 2:0.

Spotkanie o III miejsce, rozegrane pomiędzy drużynami KWP II Olsztyn i KMP Elbląg dostarczyło kibicom wiele emocji. Pomimo szybkiego zdobycia dwóch bramek przez KMP Elbląg, drużyna z Olsztyna dążyła do odrobienia strat ostatecznie kończąc mecz zwycięsko, wynikiem 3:2. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Marcin Skrycki, natomiast jedną dołożył Piotr Skalski.

W meczu finałowym spotkały się ze sobą faworyci turnieju, tj. drużyny IPA Gdynia oraz KWP I Olsztyn. Warto wspomnieć, iż stojące na wysokim poziomie spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem drużyny z Gdyni 2:0. Bramki w tym meczu zdobywali Dariusz Hebel oraz Krzysztof Ziemak.

Po zakończeniu Turnieju nagrodami uhonorowano najlepszego bramkarza, którym został Filip Elżanowski – zawodnik drużyny IPA Gdynia, która w całym Turnieju straciła jedynie dwie bramki. Najlepszym strzelcem Turnieju, z dorobkiem 6 zdobytych goli, został Grzegorz Suckiel – reprezentujący drużynę KMP Elbląg. Najlepszym zawodnikiem Turnieju, w zgodnej opinii organizatorów oraz obserwatorów, wybrany został bramkarz drużyny KWP II Olsztyn Rafał Pankowski, którego udane interwencje walnie przyczyniły się do zajęcia III miejsca jego drużyny.

Nagrody w Turnieju wręczali: Komendant Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – nadinsp. Józef Gdański, wiceprzewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie – Radosław Rząp, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie – Paweł Rynkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim – insp. Tomasz Kamiński,Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – kom. Piotr Wojciechowski,Burmistrz Miasta Ornety – Ireneusz Popiel,Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie – Mirosław Bieliński. 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

VIII miejsce – KPP Szczytno

VII miejsce  – KPP Lidzbark Warmiński

VI miejsce   – KPP Braniewo

V miejsce    – KPP Iława

IV miejsce   – KMP Elbląg

III miejsce   – KWP II Olsztyn

II miejsce    – KWP I Olsztyn

I miejsce     – IPA Gdynia

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania, w szczególności: Zarządowi Głównemu NSZZ Policjantów, Warmińsko – Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Orneta – Piotrowi Matusikowi,Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie – Mirosławowi Bielińskiemu,a także firmom: „Gbo Fastening Systems” sp. z o.o.; ROL-BAS; PHU Jawor; Szkło; Studio Martin.

Mariusz Horyd