allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Zawody wędkarskie w Węgorzewie

zw weg ikoDrugą edycję spławikowych zwodów wędkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zorganizował  na Kanale Mazurskim w miejscowości Przystań.

17 maja 2014 r. godz. 600 uczestnicy zawodów potwierdzili swoją gotowość. Zawodniczy z kilku komend powiatowych: m.in. bartoszyckiej, gołdapskiej, mrągowskiej, kętrzyńskiej no i węgorzewskiej rozlosowali stanowiska, i już o godz. 700 przystąpili do rywalizacji.

O godzinie 1000 kwestia zwycięzcy była już przesądzona. Łatwo nie było, bo najlepsi zawodnicy potrafili wyciągnąć z wody nawet 3 kilogramy ryb.

Adam Kowalewski z gołdapskiej komendy był jednak poza zasięgiem tych rezultatów. Zwyciężył, ponieważ waga pokazała 6910 gramów ryb. Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wręczył mu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie nadkom. Dariusz Gida. Zwycięzca otrzymał również wędkę spinningową.

Zacięta rywalizacja o miejsce II toczyła się do samego końca. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł Adam Kozłowski z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Honor gospodarza zawodów obroniony został dzięki 3520 gramom ryb. Wicelidera gonił jego kolega z komendy – Piotr Sowa, któremu udało się złowić 3470 gramów ryby. Tak więc Adam Kozłowski otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie oraz kołowrotek spinningowy a Piotr Sowa – puchar Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie. Puchar Przewodniczącego oraz  plecak wędkarski z siedziskiem wręczył wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów Radosław Rząp.

Wyłoniono też zawodnika, który z Kanału wyciągnął największą rybę. W jego ręce powędrowała statuetka ufundowana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz torba spinningowa.

Za nagrody rzeczowe, wręczane uczestnikom zawodów należą się podziękowania Stowarzyszeniu „Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie”.

Organizatorzy zadbali, żeby z zawodów nikt nie wrócił z pustymi rękoma. Ku zaskoczeniu, „zdobywca” ostatniego miejsca otrzymał od wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie Karola Kozłowskiego 2 kg. szczupaka i zaproszenie na udział w przyszłorocznych zawodach. 

Rywalizację wędkarską zwieńczył przygotowany przez miejscowych związkowców poczęstunek. Przy stole biesiadnym wędkarze z poszczególnych komend postanowili odstąpić jednak od typowej rywalizacji dzięki czemu konsumpcja przebiegała na zrównoważonym integracyjnym poziomie.

W imieniu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie szczególne podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów składamy: Patronatowi Zawodów –  Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie nadinsp. Józefowi Gdańskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji  w Węgorzewie – mł.insp. Kazimierzowi Surowcowi oraz jego zastępcy – nadkom. Dariuszowi Gida a także Warmińsko-Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie i Stowarzyszeniu LGR WJM za ufundowanie nagród.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę PZW w Olsztynie, za bezpłatne użyczenie akwenu, na którym odbyły się zawody. Podziękowania należą się także sędziemu Zbigniewowi Śmietanka, który pilnował przestrzegania zasad amatorskiego połowu ryb i wyłonił zwycięzców zawodów wędkarskich.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

W imieniu organizatorów:  Karol Kozłowski i Andrzej Sałaga, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Węgorzewie

zdjęcia: Przemysław Żołnierek