allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Policjant z Warmii i Mazur ratuje życie niemowlęciu.

Andrzej Sałaga29 lipca 2016 roku oficer dyżurny węgorzewskiej Policji asp.szt. Andrzej Sałaga uratował życie niemowlęcia, instruując matkę, w jaki sposób ma przeprowadzić resuscytację swojemu dziecku, które jak twierdziła nie oddychało i było sine.


Policjant, po niezwłocznym powiadomieniu pogotowia ratunkowego, nie tylko opanował własne emocje, ale również emocje matki pięciomiesięcznego dziecka. Jasno i wyraźnie przekazywał instrukcje dotyczące udzielenia pierwszej pomocy.

Jak poinformowały służby prasowe Policji, kobiecie instruowanej przez funkcjonariusza, udało się przywrócić dziecku oddech jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia. Niemowlę, po zakończonej akcji ratunkowej zostało przewiezione na obserwację do szpitala w Giżycku.

Udzielający pomocy oficer dyżurny oświadczył, że nie czuje się bohaterem, gdyż uważa, że każdy policjant na jego miejscu zachował by się podobnie. Całą interwencję podsumował w kilku słowach „cieszę się, że mogłem pomóc”.

Co ciekawe, to już kolejna tego typu skuteczna pomoc asp. szt. Andrzeja Sałagi. W 2014 roku przyczynił się do ocalenia życia 65-latki. Informowaliśmy o tym tu Dzięki szybkim decyzjom oficer dyżurny uratował życie 65-latki.

Jesteśmy dumni z postawy naszego kolegi, zwłaszcza, że jest on wiceprzewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

W-M ZW NSZZ Policjantów w Olsztynie